TYLKO RADOŚĆ TWORZY RADOŚĆ

          Pierwszy dzień moich wakacji. Dopiero co przyjechaliśmy odpocząć "w przyrodzie", od razu wpadliśmy w paszczę II Roztoczańskiego Festiwalu Kapel Ludowych. Pożarła nas do samych kości:)
          Zachwyciły mnie oczywiście kolory strojów ludowych, ale porwała mnie przede wszystkim muzyka grana przez ludzi z pasją.          Taki np. pan Stanisław (poniżej), którego Kapela Stacha wygrała festiwal- człowiek orkiestra, liczący 84 lata gościu, do którego przyjeżdżają pasjonaci folkloru i zbieracze regionalnej muzyki, nagrywają jego utwory i zamieniają na nuty. 
          Przypadliśmy sobie do gustu- on zaciekawił się moim strojem, dzięki czemu podszedł do mnie- ach! jaki zaszczyt mnie spotkał:) i opowiedział kawałek swojej historii.

          Pan Stanisław miał niesamowicie pozytywną energię. Już patrząc na niego jak gra czułam mrowienie w całym ciele, cały czas się uśmiechałam i karmiłam tym, co przesyłał. Była to niesamowita symbioza, bo on nakręcał się moim entuzjazmem, aż cała ta atmosfera tak się nabuzowała, że wybuchła zdaniem, które wypłynęło mi prosto z duszy:
TYLKO RADOŚĆ TWORZY RADOŚĆ:)
          Po chwili pan Stach zagrał specjalnie dla mnie skoczną polkę, ledwo usiedziałam na miejscu:)


          Kiedy okazało się, że Kapela Stacha wygrała, jego członkowie dali na scenie takiego czadu, jakiego ponoć dawno tu nie widzieli najstarsi mieszkańcy, a czad ten musiał jeszcze krążyć wśród słuchaczy, bo jak wrócili do ławek to grali dla nas jeszcze z godzinę, rozkręcili imprezę i poderwali do tanów niejednego "krzywonoga".Tańcowali, grali i klaskali, aż noc nas zastała i do domów wygnała:)

Komentarze

 1. Jetem miłośniczką folkloru i uwielbiam takich ludzi:))))aż tutaj czuję pozytywną energię:)))Pozdrawiam serdecznie i miłego wypoczynku życzę:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Zacna impreza. Warto takim kolorom i dźwiękom poświęcić czas. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio często widuję panie w ludowych strojach na ulicy, bo jeżdżę przez różne wioski dokoła mnie. To mega uroczy widok. Panie pewnie wracają ze swoich imprez, a ja się czaję, żeby taką obfocić :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I pomyśleć, ze kiedyś na dźwięk folkloru wyłączałam radio...:)

   Usuń
 4. Jak miło widzieć znajome mi miejce wypoczynku sprzed trzech lat. A piwko było dobre?😀

  OdpowiedzUsuń
 5. Ach!!! Uwielbiam takie sielskie klimaty :)!!! Za tydzien i my jedziemy na Roztocze :)!!!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Tydzień z Makrobiotyką