Tarnowskie Góry

          Nazwa miasta pochodzi od wsi Tarnowice wchłoniętej przez miasto (obecnie dzielnica – Stare Tarnowice), której nazwa wywodzi się od dzikiego gatunku śliwy – tarniny oraz słowa gory, co w języku staropolskim oznaczało kopalnie. Historia miasta jest bardzo związana z wydobyciem rud srebra, ołowiu i cynku.

          A miasto związane jest z moimi przyjaciółmi, którzy mieszkają niedaleko, stąd nasza wizyta w tym mieście w ramach majówkowych wycieczek. 
          Zdjęcia zrobione w centrum, na rynku i w bocznych uliczkach, które kryją diamenciki w postaci krużganków czy starej dzwonnicy.
Jest tam klimatycznie, chwilami tajemniczo i kolorowo, czyli tak jak lubię:)
Fotografował mąż:) Komentarze

 1. Ładnie się ubrałaś. Nawet koleżanka pod kolor miała ubranka. Tarnowa nie znam zupełnie. Na pewno ma wiele ciekawych zakamarków:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TARNOWA TO JA TEŻ NIE ZNAM, A CHĘTNIE BYM POZNAŁA...:)

   Usuń
 2. No super, a ja bylam w sobote nad Zalewem Naklo-Chechlo... czyli rzut beretem z Tarnowskich :P... Ehh Izabela, Izabela, nie mam szczescia Cie spotkac ;(.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten zalew jest super!! Pływałam w nim kiedyś!!
   No szkoda, szkoda, ale wiesz, co się odwlecze...:)

   Usuń
 3. Dzięki Iza, już wiem skąd ta nazwa, bo choć parę razy się zastanawiałam nad pochodzeniem, to nigdy nie dotarłam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Byłam w Tatarnowskich górach kilka razy w celach służbowych i tylko "tam i z powrotem" i prawdę mówiąc nie lubiłam tam jeździć strasznie daleko! ;) ale widzę, ze całkiem tam ładnie :) fajnie że wyprawa udana :) śliczny masz ten fioletowy płaszczyk :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Poranna herbata i piękne malarstwo